Miro Zaťko – Together

‹ Naspäť na Fotografia mesiaca august 2015

Miro Zaťko - Together

Miro Zaťko – Together

(11) komentáre k “Miro Zaťko – Together

 1. Miroslava Páleničková píše:

  neviem sa vyjadriť v tomto smere štýlu fotografie. len to, že super zvládnutá technika. 1b

 2. Tu nie je o čom výborná fotografia fascinujú ma staré techniky a keď sú takto vydarené nie je čo vytknúť pastva pre oči Ďakujem .
  1 Bod

 3. Peter Hladký píše:

  Pre mňa ďalši kandidát na fotografiu mesiaca august. Výborná atmosféra, veľmi zaujímavé, dýcha z toho stará doba. Gratulujem a teším sa, že v Klube vznikajú takéto zaujímavé diela. Dávam 1 bod.
  1 bod.

 4. Ján Murín píše:

  z tejto fotky mám rozporuplné pocity. Akoby reklama na nejakých kúzelníkov, veštenie, cirkus a pod., on hovorí: len vstúpte a ona s pohľadom upretým do budúcna vyveští tú vašu. Do toho ten koberec – teda vyzerá to ako koberec, ktorý len posilní dojem “len vstúpte..”. Týmto nechcem napísať, že fotka je zlá, práve naopak a chcel by som vidieť originál na doske, no na strane druhej sa neviem zbaviť akéhosi reklamného dojmu, ktorý z tohto dielka na mňa ide… a pritom mi je jasné, že vyrobiť to bolo doslova umenie a náročná piplačka. Som v rozpakoch a priznám sa, že okrem opísania svojich pocitov, neviem ako inak toto hodnotiť, pretože možno len nevidím to, čo by som mal. Som zvedavý na ostatných. Petzval 4-5b

 5. Ján Žitniak píše:

  Trochu ma ruší chýbajúca mužova pravá ruka. Silnejší pocit z fotografie by som mal, keby sa pani dívala inam (na fotografa alebo na muža?). Čím viac sa dívam na fotografiu, tým sa mi viac pozdáva. Páči sa mi mužov pohľad. 1 bod.

 6. Martin Školiak píše:

  Skutočná krása fotografie vzniknutej mokrým kolódiovým procesom sa snáď ani nedá zobraziť v digitálnej forme po naskenovaní. Škála šedých tónov digitálom nedosiahnuteľná. To treba vidieť naživo. Dúfam že túto fotografiu uvidím. Udeľujem 1 bod.

 7. Vanda Kollárová píše:

  Zaujímavé. Together? Z muža nemám pocit že chce byť spolu so ženou. Skôr to na mňa pôsobí akoby sa bránil.

 8. Miroslav Kováč píše:

  Keby nebola popiska tak si myslím že známe tváre v póze ako z filmu Titanik – odfotené nekvalitným objektívom

 9. Jozef Ornth píše:

  Oceňujem alternatívny ručný proces… Ale neviem inak k takejto fotografii zaujať nejaký presný postoj… Je to taký zvláštny portrét Čambálovcov – je to fotografia, do ktorej sa autor snažil vložiť nejaký emocionálny náboj, ktorý sa ale u mňa celkom neprejavil. Každopádne za tento obrázok, techniku a spracovanie dávam môj tretí súťažný bod.

 10. neviem, zaujalo ma to, ale viac kvôli použitej technike, než fotografia samotná. Iste, technika a zobrazenie sú spojené nádoby, nedá sa to od seba oddeliť a je pravdou, že fotografia sa mi vizuálne páči. Nakoniec však prevládne pocit, že to je dobrý príklad kolódiového procesu – a to by asi nemal byť ten najvýraznejší pocit…
  aj keď… dívam sa na to už dosť dlho a mám dilemu. Môj problém je asi v tom, že autor názvom zdôraznil proces vzniku fotografie a to mi možno bráni dívať sa na záber objektívne, nestarať sa o to, ako vznikol, ale sústrediť sa na to, čo je na zábere…v každom prípade si myslím, že je to dobrá fotografia, aj keď vyvstávajú ešte nejaké ďalšie otázky (keďže viem, kto je na zábere, dumám nad tým, kto to komponoval?)

 11. Róbert Ragan píše:

  Zaujinave foto, napad, kompozicia, spracovanie! Nie som si isty, ci sa mi paci, ze kazdy pozera inym smerom a ma iny vyraz, no tak to je… Zaujimava fotka, body su uz vsak prec…