Miro Kováč – V ústrety energii

‹ Naspäť na Fotografia mesiaca máj

Miro Kováč - V ústrety energii

Miro Kováč – V ústrety energii

(6) komentáre k “Miro Kováč – V ústrety energii

 1. Jozef Ornth píše:

  Na prvý pohľad tmavé a bez kresby, po rozkliku sa nejaká kresba objavuje, ale… ťažká svetelná situácia nie je veľmi dobre zvládnutá, čo to tá slečna robí za pohyby, to sa len z rozkývaného copu možno nejak domnievať. Dominuje západ slnka a slečna asi nebeží za jeho energiou, ale skôr sa snaží zmenšiť svoju priestorovú výraznosť 🙂 🙂

 2. Peter Hladký píše:

  Pekná atmosféra – zachytený moment podvečerného behu “v ústrety energii” v protisvetle so stožiarmi elektrického vedenia v pozadí. Názov vystihuje záber a záber vystihuje tému “športujeme” – zachytenú slečnu v pohybe. Silný kandidát na fotografiu mesiaca, ale jediný bod som už pridelil.

 3. Ján Murín píše:

  Protisvetlo robi atmosku, to je fakt, ale v tomto pripade mi to nestaci.. fotografia ma prilis vela podexponovanej plochy, postava, navyse nezaostrena, je len velmi tazko identifikovatelna. Tie stlpy VN su sice ospravedlnitelne dobrym nazvom, ale aj tak mi vadia. Scena a napad s potencialom, ale nevyuzitym. Petzval 3b

 4. Miro Zaťko píše:

  Dobrý názov-horšie prevedenie. Najlepšie z toho vyznievajú tie elektrostĺpy. Tam je to zvládnuté, zvyšok scény nie. Predpokladám, zámer autora ale bol iný. To protisvetlo je v najhoršom uhle voči objektu autorského uchopenia obrazu. Preto to dopadlo, tak ako vidíme. Autor chcel, ale veľmi sa to nepodarilo. Postava bežkyne utopená sile protisvetla a neprotikladu dvoch plôch – popredie a pozadie, splývajú v tonálnu jednotu.

 5. technicky to nie je celkom ono, v tieňoch to vyzerá dosť vyťahované, ale toto pre mňa jednoznačne vystihlo tému, záber sa najviac priblížil k tomu, čo mi evokuje téma (MY)”športujeme”
  1 bod

 6. Lucia Blašková píše:

  Fotografia ma zaujala svojou svetelnou atmosférou. Na druhej strane na mňa rušivo pôsobí elektrické vedenie. Skúsila by som komponovať tak, aby na fotke nebolo alebo by som ho vyretušovala.