Jozef Ornth – Športujeme

‹ Naspäť na Fotografia mesiaca máj

Jozef Ornth - Športujeme

Jozef Ornth – Športujeme

(7) komentáre k “Jozef Ornth – Športujeme

 1. Peter Hladký píše:

  Pekná fotka, vystihuje tému v náznaku bicyklového výletu v slnečnom, teplom dni. Gratulujem.

 2. Jozef Ornth píše:

  Program mi ponúka aj možnosť napísať niečo k svojej fotke – nechcem a nemôžem ju hodnotiť, ale skúsim povedať, prečo som ten obrázok odfotografoval. Obrázok nebol aranžovaný, vznikol ako väčšina mojich fotografií ako nájdený motív, zaujal ma grafický moment tieňa kolesa bicykla na štruktúre asfaltu. Výrazný kruh a niekoľko línií, fakt, že je to tieň a hore nohami trochu zahmlieva, čo to vlastne je, ale na druhej strane motív je pomerne rýchlo identifikovateľný. A keďže je blízky téme, tak je tu. Príbeh tam asi netreba hľadať, je to skôr grafická kompozícia… Ďakujem za všetky Vaše kritické pripomienky… 🙂

 3. Ján Murín píše:

  Fotka je fajn, naznak je fajn, ale… ale pride mi to take hrabanie sa v archive, ze co by som dal k teme sportujeme a nie cielene fotenie na zadanu temu. Ak sa mylim, tak sa ospravedlnujem, ale tento fajn napad + tema sa da spojit v ovela lepsej a pre temu vhodnejsej kombinacii, nez je staticke zadne koleso bicykla.
  Petzval 3b

 4. Miro Zaťko píše:

  Na začiatok poviem toto, aj keď to k tejto fotografii nepatrí a podobnosť je len vašou fikciou, alebo systémom “vidieť neviditeľné”.
  Kedysi sa Loto volalo Športka. Bolo to preto, že ste si mohli zaškrtnúť 6 zo 49 ponúkaných športov a keď ste sa trafili do zorného uhla pána Talíře, v nedeľu ste športovali pri “slovenskej hádzanej” o 200 000 československých korún bohatší…Športovali sme, alebo nie. Svetlo a tieň. Je to také tvrdšie, ale ako inak túto scénu odfotiť? Technicky asi ani nie…skôr hľadať výtvarnejšie vyjadrenie ponúkajúcej sa scény. A tu je problém, lebo je zobrazená príliš realisticky. Torzo bicykla bude vždy bicyklom, keď sa na neho pozrieme ako na dopravný prostriedok na vlastný pohon. Čiže inak povedané, čo vidím, to ponúkam. Nik nemôže chcieť odo mňa, aby som tam videl grafiku, keď mi núka zadné koleso s prehadzovačkou. Ten postup by mal byť iný…

 5. Miroslav Kováč píše:

  Dobrý nápad, možno by to chcelo by to trochu dlhší tieň a iný uhol a roztočené koleso a a… a zdá sa mi že som nejaký premúdrelý a mal by som prestať. Pekné.

 6. námet mi je blízky, príjemná kompozícia, čb prevedenie mi sedí…nenapĺňa to zadanie celkom podľa mojej predstavy

 7. Lucia Blašková píše:

  Tieň bicykla naznačuje tému šport. Páči sa mi ďalší uhol pohľadu na tému. Skúsila by som skôr siluetu/tieň celého bicykla aj s človekom.