Miro Kováč – Sólista

‹ Naspäť na Fotografia mesiaca január 2018

Miro Kováč - Sólista

Miro Kováč – Sólista

(7) komentáre k “Miro Kováč – Sólista

 1. Jozef Ornth píše:

  Sólista.
  Fotografia s dobrým úmyslom, ktorý sa ale nepodarilo dostatočne efektne previesť na obraz. Viem si predstaviť krásu slnečného „oka“, ktoré dopadlo na kúsok vzdialenej krajiny, ale takto to asi nie je ono. Námet – strom sa topí v svetle – nesvetle, zvyšok blízkej krajiny tiež. Zaujímavá časť obrazu je na 20% plochy obrazu a ešte aj stratená v diaľke.
  V Petzvalovi by som váhal medzi hodnotením 2 a 3.

 2. Miro Zaťko píše:

  Vidím dva deje, zdanlivo statický strom na naklonenej rovine svahu. Táto časť fotografie vyznieva monochromaticky. V pozadí na doline, akoby už bola jar. Čo je aj podtrhnuté zdrojom svetla. Chýba mi prepojenie, vzájomná súvislosť týchto dejov. Sólista je fajn, ale optické spracovanie deja je mimo zámer obsahu.

 3. Ján Murín píše:

  Paci sa mi kompozicia, scena ako taka a hoci by sa dala fotka chapat aj ako, ze strom je divak toho svetelneho divadla, tak predsa len radsej by som videl, aby to svetlo dalo vyniknut tomu solistovi. Je tak fajne zasnezeny, ze by to v kontexte okolitej krajiny mohlo vyzniet uplne dokonale.. ale na to svetlo by sme sa nacakali. Petzval 4body

 4. Peter Hladký píše:

  Je tam toho veľa – krásna scéna so slnečnými lúčmi a osvetlenou krajinou v ľavej časti, potom zasnežená časť v pozadí a strom v zlom svetle. Je to tým pádom dosť rozbité a chýba tam svetlo.

 5. Ján Žitniak píše:

  Veľmi pekná fotografia, je však príliš tmavá, hodila by sa korekcia expozície do plusových hodnôt.

 6. Pekné svetlo, zaujímavý moment, myslím, že expozične nedotiahnutý.
  Nie som si celkom istý kompozíciou, umiestnením stromu do plochy obrazu. Nechal by som mu trochu viac miesta hore a ubral trochu sprava a radšej to pridal na ľavej strane. Takto mi pripadá príliš dominantný a kradne pozornosť tomu fragmentu krajiny, ktorý by mal byť hlavným motívom.
  Ale fakt je, ze v pohodlí domova, vyhrievaný zvonka i znútra je ľahké mudrovať.
  To svetlo sa mi páči, ale už teraz viem, že na bod to dnes nebude stačiť.

 7. Lucia Blašková píše:

  Pri tejto fotografii by som sa zamerala skôr na svetelné divadlo v diaľke. Ústredný motív -strom nie je veľmi výrazný a príde mi podexponovaný. Fotila by som ho ideálne v lepších svetelných podmienkach, aby viac vynikol. I keď chápem, že počasie sa nedá ovplyvniť…