Ján Murín – Človek a strom

‹ Naspäť na Fotografia mesiaca január 2018

Ján Murín - Človek a strom

Ján Murín – Človek a strom

(7) komentáre k “Ján Murín – Človek a strom

 1. Jozef Ornth píše:

  Človek a strom.
  Toto je podľa môjho názoru najlepšia fotografia kolekcie. Veľmi pekné tonálne prevedenie do čb, silueta človeka koreluje s tieňom stromu a stromom samotným. Kompozične veľmi dobre vyplnená plocha rámu. Nemám pripomienok, palec hore, Peztval by dal aj 7 bodov, ten môj jediný hodnotiaci bodík dávam tejto fotke.

 2. Miro Zaťko píše:

  Účinná kompozícia vedie oko k jadru. Protisvetlo dodalo výbornú atmosféru. Fotografia je oslavou slnečnej zimy, s ktorou sa stretávame menej a menej. Silueta postavy na horizonte svojím gestom o tom rozpráva. Vedieť sa tešiť a byť vďačný.

 3. Peter Hladký píše:

  Asi najlepšia fotka januárovej série a je možné, že dostane najviac bodov. Napriek tomu mám určité výhrady. Kompozične by som strom posunul trochu nižšie a ubral by som z dolnej časti. Viem, že sa ťažko fotí v protisvetle, ale obloha nad horizontom je príliš svetlá.

 4. Ján Žitniak píše:

  Veľmi pekná fotografia, chýba mi trochu viac miesta vpravo, vľavo, skúsil by som na šírku.
  +1 bod

 5. Miroslav Kováč píše:

  Krásne protisvetlo, v protíváhe veľkého stromu – malá postava, listnáč bez lístia – naobliekaný človek, to všetko počiarknuté odfajknuté.

 6. Ak by to bol film, tak poviem, že režisér nevyužil výborný scenár. Páči sa mi, ale viac by sa mi páčil, keby tá postava stála niekde inde.
  Kde?
  Viem, ale nepoviem.
  Ale je možné, že autor ma presvedčí, že táto kompozícia je najlepšia.

  Aj keď, dosť pochybujem.

 7. Lucia Blašková píše:

  Z celého výberu fotografií ma táto fotografia oslovila najviac. Páči sa mi čiernobiele prevedenie aj protisvetlo. Dávam 1 bod.