Jozef Ornth – Voda v pohybe

‹ Naspäť na Fotografia mesiaca február

Jozef Ornth - Voda v pohybe

Jozef Ornth – Voda v pohybe

(6) komentáre k “Jozef Ornth – Voda v pohybe

 1. Ján Murín píše:

  Prešiel som celú galériu asi 10x, ale nič na mňa nevyskočilo a nedriapalo ten osamotený bod jednoznačným spôsobom. Po dlhej úvahe volím túto fotku za víťaznú. Je aktuálna, neťahaná z archívu a samozrejme, spĺňa vyššie fotografické kritéria. Dobrú kompozíciu, formát, jednoduchý motív, prirodzenosť podania a vystihuje emóciu, ktorú nám poskytla tohtoročná zima. Čb podanie v tomto prípade logické, keďže farieb tam asi veľa nebolo. Škoda nudného názvu.
  Petzval 5-6b, klub 1bod

 2. Peter Hladký píše:

  Pekný námet evokujúci prichod jari.

 3. Miro Zaťko píše:

  Voda v pohybe… Fotografia ponúka klasické riešenie pohybu vody, predĺžením expozície. Technicky je fotografia veľmi dobre zvládnutá, aj keď ponúka veľmi rozdielne kontrastné plochy. Kompozične je fotografia riešená proti zámeru “vody v pohybe”. Použitý vertikálny princíp zhora nadol je síce o pohybe, ale rozdelenie plochy je veľmi súmerné a tým pádom kľudné – teda je skôr o statickosti. Riešenie do uhlopriečky by výsledný dojem určite zdynamizoval. Myslím, že aj väčší detail na “spenenú” vodu.

 4. Juraj Slota píše:

  tečúca voda je vďačný motív, tento má však ešte rezervy

 5. Miroslav Kováč píše:

  Jeden z mojích adeptov na bod, záber plný symboliky, tri prúdy vody, kľukatiacej sa cez prekážky – ako život.

 6. Široká téma ponúkala možnosť realizovania snáď v ľubovoľnom žánri, musím úprimne povedať, že som očakával vyššiu kvalitu prezentovaných záberov.
  Typický krajinársky námet v danej téme…Myslím, že v okolí BB sa dajú nájsť fragmenty krajiny s výraznejším kompozičným potenciálom, takisto spracovanie pokrivkáva (netrúfam si povedať, či je prevod alebo film, ale niekde v procese sa stala chyba).