Maťo Školiak – Prechádzka Štiavnicou

‹ Naspäť na Fotografia mesiaca február: Svetlo a tieň

Maťo Školiak - Prechádzka Štiavnicou

Maťo Školiak – Prechádzka Štiavnicou

(7) komentáre k “Maťo Školiak – Prechádzka Štiavnicou

 1. Peter Hladký píše:

  Veľmi pekná fotka zo starobylej Štiavnice. Veľmi pekná ČB práca s odieňmi šedej a aj téma “svetlo a tieň” je do bodky naplnená. Fotke sa dá možno vytknúť zbytočne odrezané vľavo. Kľudne tam mohlo byť celé Fotka je veľký kandidát, ak nie na víťazstvo, tak určite minimálne na “pódiové” umiestnenie. Dávam 3 body.

 2. Jozef Ornth píše:

  Aha, moja obľúbená Štiavnica… Toto miesto poznám. Nápad dobrý… realizácia trochu slabšia… plastické zobrazenie tej fasády je výborné, pekná štruktúra nasvietenej dlažby je ale zbytočne výrazne narušená tým plechom vpravo… V tých zaujímavých efektných slnečných lúčoch sa jasne črtá kábel… horná časť je fajn, pekná oblačnosť kreslí pekné nebo… škoda tých drobností, dávam 4 body…

 3. Ján Murín píše:

  Technicky vyborne zvladnuta fotka, no trosku mi to emociou pripomina prvu fotografiu tejto serie. Resp. keby sa tie dve fotky spojili do jednej a ten vyfukovac dymovy by postaval oprety kdesi v tejto scene a bolo to o siluete a dyme a tejto scene, tak je to parada.. takto mi v prvej fotke chyba prirodzenost ulice a v tejto postava, ktora by ju ozivila. V tejto mi ten subjektivny nedostatok vadi menej.
  3 body

 4. Miro Zaťko píše:

  Táto fotografia mi pripadá fádna, aj keď Štiavnica taká nie je… Môžem si klásť otázku, prečo. Chýba mi tam nálada starého zabudnutého mesta, ktoré pomaly oprašuje svoju históriu i význam. Ja by som to riskol s farbou 2 body. Fotiť autor vie!

 5. Miroslav Kováč píše:

  Nádherné štiavnické ráno, mne sa tam pýta život – stačila by silueta. Dávam 3 body.

 6. nie som si istý, či som uložil komentár. Ak áno, ospravedlňujem sa, že musíte čítať dvakrát to isté
  čím viac pásikov, tým viac adidas, čím viac paprskov, tým viac slnka, protisvetlo zvládnuté výborne, kompozícia fajn, to priame slnko v zábere… radšej by som hľadal, ako sa mu vyhnúť, než ako ho dostať do záberu

  3 body

 7. Ružena Fifíková píše:

  Dávam 3 body, pekné svetlo.