Miro Kováč – Víťaz

Miro Kováč – Víťaz

(8) komentáre k “Miro Kováč – Víťaz

1. Miro Zaťko píše:

Víťazný tanec z klubového záveru roku. Emócia v geste doplnená mimicky nevýraznou tvárou je riešená slušne kompozične. Ale kým väčšina fotografií trpí “narvatím” do formátu, tu je naopak veľa prázdneho a málo vypovedaného. Bowling ako by ani nežil. Dokonca aj ten víťazný tanec si musíme odčítať z názvu…pritom hore je obrazovka s bodovým hodnotením. Opäť je to nevyváženosťou v chápaní žánru, ani portrét ani reportáž. Tu by to chcelo skôr portrétne stvárnenie.

2. Jozef Ornth píše:

Obrázok sa strafil do témy… Škoda, že má dosť nízku technickú kvalitu a aj svetlo je slabšie, tvár v tieni… Na bod to podľa mňa nemá.

Aj napriek nie uplne idealnemu zaostreniu sa mi fotka paci. A nie iba preto, ze som bol pri jej vzniku, ale ma vybornu kompoziciu, perspektivu, vyraz. Co mi vadi je tma v tvari, ktora je pri takejto momentke spolu s gestom najpodstatnejsia. Vadi mi tiez farebne podanie. V cb by sa odfiltrovali rusive farebne drobnosti, farebnejsie a svetlejsie ako tvar a neodtahovali by pohlad. Trochu vinetacie, zosvetlenia tvare, mozno sumu, nech sa zjemni netrafeny AF a bolo by to skvele. Petzval 4-5b

4. Peter Hladký píše:

Tu je ťažko hodnotiť objektívne, pretože fotka je z vydarenej a pozitívnej akcie fotoklubu a už tým to evokuje pozitívne emócie. Je zachytený moment po dobrom hode. K fotke asi toľko, že možno orezom pravej a dolnej časti, aby tam nebolo to zariadenie by viac vynikla samotná hráčka. Ale aj tak dávam 1 bod.

1 bod

5. Lucia Blašková píše:

Pekná momentka. Je v nej zachytená emócia. Len bod mi už neostal. Možno by som skúsila fotku viac doostriť (zdá sa mi trochu neostrá). Osobne mám rada čiernobielu. Možno by emócia v čiernobielej úprave ešte viac vynikla.

6. Martin Školiak píše:

Gesto hovoriace za všetko. Kamarátka Ivka po dobrom hode v bowlinhu. Udeľujem jeden bod.

7. Tak neviem… pre mňa tak na polceste. Asi by to chcelo trochu iný uhol (možno by som sa skúsil vyhnúť tej búdke, prostredie by bolo dobre čitateľné aj bez toho, možno by stačilo dostať ju mimo dof…). Tiež sa mi nezdá celkom ostrenie, mám pocit, že je to trochu mimo tvár.

8. Ján Žitniak píše:

Pre mňa by bola táto fotografia zaujímavejšia, ak by bola nasnímaná pod iným uhlom a s “výraznejšou” emóciou.