Martin Školiak – Tvrdý kraj, tvrdá hudba

‹ Naspäť na Fotografia mesiaca december 2017

Martin Školiak - Tvrdý kraj, tvrdá hudba

Martin Školiak – Tvrdý kraj, tvrdá hudba

(7) komentáre k “Martin Školiak – Tvrdý kraj, tvrdá hudba

 1. Miro Zaťko píše:

  Fotografia, trochu trpí žánrovou nerozhodnosťou. Uviazla na pomedzí reportáže a portrétu. Obsah je reportážny, aj keď proti logike postavený na portrétnej strane. Na portrét zas ponúka veľa rušivých prvkov, aj keď hĺbkou ostrosti zjemnených. K technike prevedenia – ešte drobná poznámka horná pravá končatina by nemala z obrázku odchádzať a následne sa vracať… je potrebné orez voliť tak, aby ohyb lakťa bol v obraze. Potom je to len o optike, proporčnosti a pocite, kde to zrezať. K obsahu – fotografia je emočne nezaujímavá. Ujo je celý “zamrazený” rýchlosťou závierky a s niekým zjavne komunikuje (spoluhráčom, spevákom, fanúšikom, divákom, ktorý nám ostal mimo obraz. Škoda autorskej nerozhodnosti, preto ma to nezaujalo. Myslím, že reportážne prevedenie, by fotografii dodalo emočne silný moment.

 2. Jozef Ornth píše:

  Páči sa mi to, zaujímavý portrét asi celkom zaujímavého človeka… Ak sa na to pozriem ako na emócie, chlapík síce hrá muziku, ale vyzerá dosť naštvane a nesympaticky, ešte že nepočuť zvuk 🙂 🙂 Každopádne je to z tejto zostavy kandidát na bod a obrázok je fajn.

 3. Ján Murín píše:

  Fotka fajn, nazov jej tiez pasuje. Vo mne osobne evokovala o.i. zname slovenske “robit viem, vypit viem..” a nemyslim to nijak dehonestujuco, len ten vyraz a sirsie suvislosti :). Rad by som videl seriu, resp. reportaz. Fotka samostatne Petzval 3-4b

 4. Peter Hladký píše:

  Možno tu je náznak emócie, keďže téma je dosť široká. Pravá strana a vrchná strana fotky sú relatívne prázdne. Trochu by som to sprava a zhora orezal, aby viac vynikol hráč na heligónku. Dávam 1 bod.

  1 bod

 5. Lucia Blašková píše:

  Zaujímavá fotografia. Cítiť z nej emóciu. Páči sa mi. Dávam 1 bod.

 6. pekna momentka, prijamne spracovanie, cb a zvlast tonovanie tomu sedi, ale emocie tam musim hladat. Nie ze by to bolo sterilne, to nie, ale ja v tom citim skor zaujatie, sustredenie, ako emocie. Paci sa mi, ale podla mojho nazoru nenaplna temu.

 7. Ján Žitniak píše:

  Mňa viac púta chlapík vzadu, možno aj v tom, že mu vidím viac do očí. Je to však zaujímavá fotografia. Možno by som skúsil ČB tonalitu.

Pridaj komentár