Lucia Blašková – Darček :-)

‹ Naspäť na Fotografia mesiaca december 2017

Lucia Blašková - Darček :-)

Lucia Blašková – Darček 🙂

(8) komentáre k “Lucia Blašková – Darček :-)

 1. Miro Zaťko píše:

  Hravé a detsky pôsobivé. Fotiť čierne na čiernom je problém, podobne ako biele na bielom. Stráca sa nám “forma” modelky hlavne vľavo z pohľadu diváka. Ateliér chce dokonalú svetelnú ilúziu. Bavíme sa o štúdiovej fotografii a preto mi to tam chýba. Nie je to len momentka z hospodárskeho dvora… Fotiť domácich miláčikov je naozaj problém. Sú milé a zlatulinké, ale to nestačí pre toho, kto k tej mačičke žiadnu citovú väzbu nemá. Potom hľadá chyby ako ja… Ponuka na tento mesiac bola zaujímavá a širokospektrálna. Nevynikal nik a preto bodovanie bude dosť ťažké. Nechám si to na večer, skúsim sa obmäkčiť čašou nejakej červenej dobroty … Nazdravie, kamaráti v roku 2018! 1 bod

 2. Jozef Ornth píše:

  Výborný obrázok, po všetkých stránkach. Pre mňa jednotka z tohto výberu, dávam svoj tretí bod a gratulujem…

 3. Ján Murín píše:

  Fajn momentka, len ta atelierova cierna to zliala vsetko dokopy a mne osobne to nesmakuje. V realnom nasvieteni by mi takyto moment ulahodil viac.
  Petzval 3b

 4. Peter Hladký píše:

  Opäť emócie, ale pre mňa skryté – snáď len radosť z darčeka. Možno. Pre mňa je to príliš tmavé – je možné, že nemám dobre nastavený monitor. Čierna mačka na čiernom pozadí chce trochu viac svetla. Bohužiaľ, tentokrát bez bodu.

 5. Martin Školiak píše:

  Dobrá fotka. Bodík jej ušiel len o fúz. Nakoniec som posledný bod udelil fotke Zamyslenie. Pôsobila na mňa emotívnejšie.

 6. Táto fotografia ma prekvapila, priznávam. S pojmom, témou, som si spájal v hlave výlučne “ľudské” motívy, vôbec som si neuvedomil, ze i vo zvieracej ríši možno nájsť emócie, teraz, keď tak nad tým rozmýšľam, tak mi napadajú ďalšie možné prejavy.
  Dva plusy tohto záberu (okrem splnenia témy)
  – technické spracovanie, bezchybná expozícia (idem si po klobúk, pretože musím pred autorom / autorkou sňať, ešteže som ten slamák nevyhodil)
  – čisto moje osobné plus za červenú farbu, dokonca bez desaturácie (kedysi dávno som sa dočítal, že každá dobrá fotografia by mala obsahovať červený “bod”, berte s nadhľadom)

 7. 2 body
  slovom
  dva body pre fotografiu “Darček”

 8. Ján Žitniak píše:

  Pekne technicky zvládnutá fotografia, u mňa však nevyvoláva väčšie emócie. Možno by sa hodilo viac orezať zospodu.

Pridaj komentár