Jozef Ornth – Zamyslenie

‹ Naspäť na Fotografia mesiaca december 2017

Jozef Ornth - Zamyslenie

Jozef Ornth – Zamyslenie

(7) komentáre k “Jozef Ornth – Zamyslenie

 1. Miro Zaťko píše:

  Zamyslenie ma núti zamyslieť sa nad ateliérovou prácou. Tu by malo byť všetko tip-top vyvážené a odvážené. Portrét dievčaťa je nádherne civilný s dôrazom na oči a vlasy, ktoré aj v skutočnosti dominujú. Práca s rekvizitou je už trochu topornejšia. Pohár je skôr na obtiaž. Prsty a ruky majú kompozičné rezervy. V každom prípade sú to drobnosti, ktoré si treba len dosledovať, aby výsledok nebol len dobrý, ale výborný. 1 bod

 2. Ján Murín píše:

  Ja by som fotku nazval “ocakavanie”.
  Aj ked to na mna posobi trosku stiesnene a prilis osekane, tak cim dlhsie sa na tento portret pozeram, tym viac ma oslovuje. Sedi mu toto monochromaticke podanie a dominuje pohlad, pohar s vinom, urcita intimita celeho obrazu, ktory by vyzeral vyborne aj na platne.
  Petzval 5-6b, klub 1bod

 3. Peter Hladký píše:

  Pekný portrét. Škoda odrezanej hlavy, ľavej ruky a aj celej ľavej časti. Je to zrejme aranžované, takže asi bolo dosť času to všetko nachystať, preto si myslím, že je to premárnená príležitosť. Mohlo to byť o dva levely vyššie. Škoda. nabudúce to už určite bude lepšie.

 4. Lucia Blašková píše:

  Príjemný portrét, veľmi pekná tonalita. Možno by som pridala viac miesta okolo modelky, aby nebolo treba rezať z ruky a z hlavy. Ale páči sa mi to aj takto. Dávam 1 bod.

 5. Martin Školiak píše:

  Rozmýšľal som či udelím svoj posledný bod tejto fotke alebo mačke. Mačka je kompozične a technicky dokonalá. Táto fotka mi príde emotívnejšia. Nepáči sa mi spodný a vrchný orez. Udeľujem 1 bod.

 6. Toto asi neviem zhodnotiť, ale pre mňa dva mínusy
  – je možné, že aj zamyslenie sa dá chápať ako určitá forma emócie, ja si však pod tým pojmom predstavujem niečo iné
  – vôbec mi nesedí spracovanie, predpokladám zámer, ale mne to evokuje zašednuté, chybne spracované fotografie. Na papieri to možno vyzerá ináč, ale tu ma to spracovanie neoslovilo

 7. Ján Žitniak píše:

  Pekný portrét. Fotografia presne vyjadruje to, čo jej názov. Z fotografovanej osoby vyžaruje pokoj, ukľudňuje ma to. Hodnotím veľmi pozitívne.

Pridaj komentár