Ján Žitniak … tam …

‹ Naspäť na Fotografia mesiaca apríl

Ján Žitniak ... tam ...

Ján Žitniak … tam …

(4) komentáre k “Ján Žitniak … tam …

 1. Ján Murín píše:

  Ak opomeniem, ze fotka je vytiahnuta z archivu, tak rozbitu kompoziciu uz prehliadnut neviem. A pritom ten tunel by sa s temou na konci tak rad skamaratil.. no je tam prilis vela prvkov, ktore od neho odtahuju pozornost a do obrazu vtahujuci efekt, ktory tam mohol byt, je fuc. Skoda.
  Petzval 1-2b

 2. Miroslav Kováč píše:

  Tam na konci tunela vidím našu lepšiu budúcnosť – dvojica, v popredí sa osamelá postava stráca v tme – že by sučastnosť? Zaujímavá kopozícia, vadí mi iba kúsok mostu v pravo hore v popredí.

 3. Miro Zaťko píše:

  Tam -. zaujímavá fotografia, založená na líniách. Veľmi široké ohnisko uberá z údernosti. Vnímaním celej plochy obrazu sa nemôže stať, že necitlivo urežeme “hlavičku” verejného osvetlenia. Každý prvok zaradený do obrazu má svoju funkciu. Niektorý väčšiu, iný menšiu – tu sa všetko akosi scvrklo do nepodstatnosti. To predpokladám autor nechcel, jeho škoda a nám – nedorozprávaný príbeh jednej noci.

 4. Peter Hladký píše:

  Sásovský tunel na februárový spôsob. Je tam toho zbytočne veľa – hlavne vpredu dole a aj po stranách. Samotný tunel a ľudia za ním sa strácajú a tým trochu uniká aj samotný príbeh. Ten vrch by som tiež orezal len po líniu oblúka – svetlo lampy je tam zbytočné. Tu by sa skôr hodil štvorec aby sa eliminovali zbytočné konštrukčné prvky vpravo a vľavo a dopravná značka. Dostalo by to inú atmosféru. A aj tu by som skúsil ČB prevod, čím by sa možno umocnila atmosféra zachyteného okamžiku. Ináč, pekný motív zimného, romantického večera. Škoda nevyužitého potenciálu zachyteného momentu.